DOBRY ROK Teatru Formy PARRA Ustrzyki Dolne NYSA, WADOWICE i LEGIONOWO nagrodziły PARRĘ
Dodane przez Administrator dnia Lipiec 10 2015 13:06:35
DOBRY ROK Teatru Formy PARRA Ustrzyki Dolne
NYSA, WADOWICE i LEGIONOWO nagrodziły PARRĘ
W prawdzie Teatr Formy PARRA pracuje rokiem kalendarzowym, ale ponieważ jego członkowie to uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich dlatego podsumujemy co wydarzyło się w tym roku 2014/2015 w Tetrze Formy PARRA działającym przy Ustrzyckim Domu Kultury.
Rozszerzona zawartość newsa
1. Październik-
Realizacja projektu polsko ukraińskiej wymiany młodzieży, napisanego przez Grażynę Kaznowską „Z tańcem i kwiatami w sercu i na dłoni” z bardzo aktywnym udziałem nauczycielki Gimnazjum Nr 1 w Ustrzykach Dolnych- Doroty Kmiecik i jej uczniów.
10 dni działań artystycznych z młodzieżą znad Morza Czarnego z okoli Odessy oraz młodzieżą z Gimnazjum Publicznego nr 1 w Ustrzykach. M inn. warsztaty taneczne, teatralne, Międzynarodowy Dzień Teatru i Tańca w Ustrzykach Dolnych, koncerty i spektakle w Krakowie dla licealistów, wspólne poznawanie historii, kultury i języka.
2. Listopad
NYSA- XXXII Ogólnopolski Przegląd Teatralny PROSCENIUM - wracamy z tarczą!
Z Nysy przywieźliśmy PODWÓJNĄ NAGRODĘ SPECJALNĄ dla Grażyny Kaznowskiej za spektakle "Dzieciaki XXI" oraz "Kizia-Fizia-Mizia w opałach".
3. grudzień – marzec
Praca nad nowym spektaklem pt. LILI nawiązującym do bardzo aktualnego problemu wśród młodych ludzi i nie tylko ich - bulimii i anoreksji
4. Grudzień
Sesja teatralna dorosłych parrowiczów rozsianych po całym kraju zakończona spektaklem POLOWANIE NA MOTYLE nawiązującym do samotności dorosłych ale młodych ludzi, żyjących tu i teraz.
5. Wigilia teatralna
Tradycyjnie już jak od wielu lat wszyscy obecni i dorośli parrowicze spotykają się by podzielić się opłatkiem, powspominać i pobyć razem.
6. Kwiecień
XVII PARROWE WIECZORY PREMIEROWE
Premiery dwóch spektakli teatru: LILI w reżyserii Grażyny Kaznowskiej i Sen Motyla w reżyserii Marzeny Niedopad i Iwo Sobusiaka. To też jak co roku dwa dni święta teatru w Ustrzykach Dolnych. To wernisaże, tym razem była to fantastyczna wystawa „Podróże PARRY a było ich ponad 50 krajowych i zagranicznych na przestrzeni 17 lat, to tez happeningi, warsztaty teatralne i koncerty.
7. Maj, czerwiec
To kolejny czas teatralny i wyróżnienie teatru kwalifikacjami na ogólnopolskie festiwale do Wadowic (jednego z najbardziej prestiżowych festiwali ogólnopolskich) i Legionowo. Jak informowali wszędzie organizatorzy festiwalu TEATRALIA w Legionowie, do kwalifikacji przystąpiło 86 spektakli z całego kraju. Przez komisje kwalifikacyjną wybranych zostało 9 w tym spektakl LILI teatru ustrzyckiego. To już był wielki sukces. A powrót z Legionowa tez był z tarczą. Dwie nagrody dla teatru to: Nagroda Przewodniczącej Jury, Senator RP Anny Aksamit i Nagroda za plastykę i scenografię spektaklu.
8. Czerwiec
W czerwcu też zagraliśmy w Ustrzykach LILI jako spektakl edukacyjny dla gimnazjalistów aby uświadomić jak problem bulimii i anoreksji jest trudny i ważny. Kolejne spektakle edukacyjne planujemy już jesienią.
Tak więc był to dobry rok Teatru Formy PARRA ( patrząc rokiem szkolnym)
DZIEKUJEMY wszystkim którzy przyczynili się do tego sukcesu.
Reżyser i prowadząca teatr
Grażyna Kaznowska